Deska SUP dla całej rodziny. Jak zacząć przygodę z dziećmi?

Pływanie na desce SUP to jeden z wielu sportów wodnych, które można uprawiać z całą rodziną. Wiosłowanie stojąc na dużej, stabilnej desce jest bardzo bezpieczną formą aktywności, dlatego też bez obaw można zaangażować w nią dzieci. To świetna okazja do wspólnego spędzenia czasu na łonie natury. Jak zacząć pływać na desce SUP wraz ze swoimi pociechami? Oto kilka porad!

Od czego zacząć przygodę z deską SUP?

Jeżeli jesteśmy rodzicami małych dzieci, będą one znajdować się na desce razem z nami, gdyż są jeszcze za młode, aby pływać samodzielnie. W takiej sytuacji sami musimy być pewni swoich umiejętności. Jeżeli wcześniej nie mieliśmy okazji zdobyć doświadczenia w pływaniu na desce SUP, nie powinniśmy wsiadać na nią razem z dzieckiem. W innym wypadku może to stworzyć zagrożenie nie tylko dla nas samych, ale przede wszystkim dla malucha.

Załóżmy jednak, że swoje pierwsze doświadczenia z deską SUP masz już za sobą. Przed wypłynięciem na zbiornik twoim zadaniem jest zapoznać z nią swoją pociechę. Warto, aby dziecko wsiadło na nią tuż przy brzegu i zapoznało się z jej konstrukcją. Dobrze również wytłumaczyć mu, na czym polega cała zabawa. Deski SUP nie można odbić od brzegu, jeżeli nie założymy dziecku kamizelki ratunkowej. To bardzo ważna kwestia, która odpowiada za jego bezpieczeństwo.

Pływaniem z wykorzystaniem deski SUP razem z dzieckiem – jak to robić?

Pierwsze wspólne pływanie powinno odbyć się przy dobrej pogodzie, aby nie narazić dziecka oraz siebie na trudne warunki. Na początek warto pływać wzdłuż linii brzegowej, aby maluch miał szansę oswoić się z nową sytuacją. Aby dodać mu pewności siebie, na początek warto pływać w pozycji klęczącej. Kiedy nasza pociecha poczuje się pewniej, możemy wstać i rozpocząć pływanie na stojąco.

Pierwsze strachy zostały już przezwyciężone? To dobry moment, aby odpłynąć nieco od brzegu. Zanim jednak to zrobimy, warto przećwiczyć z dzieckiem w warunkach kontrolowanych sytuację awaryjną, kiedy nagle znajdziemy się w wodzie. Takie zdarzenie może mieć miejsce, więc warto, aby maluch był na nie przygotowany. Dobrze uświadomić go również, że nie jest to nic szczególnego. Wywrotki przy używaniu deski SUP się zdarzają. Dzięki temu zostanie ono oswojone z taką sytuacją.

Podsumowanie

Pływanie na desce SUP to znakomita rozrywka dla całej rodziny. Jeżeli jednak mamy zamiar oddawać się jej z małym dzieckiem, ciąży na nas odpowiedzialność za jego bezpieczeństwo. Malucha należy stopniowo oswajać z naturą pływania na tego rodzaju desce. Nie warto od razu zabierać go na środek zbiornika, ponieważ może się to skończyć zniechęceniem do dalszej aktywności. Dobrze, aby dziecko było również przygotowane na ewentualne wywrotki.

Share this article
Shareable URL
Prev Post

Dieta na masę: 10 prostych przepisów na dania białkowe

Next Post

Czym się różni fryzjer męski od barbera? Podpowiadamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *