Jak ćwiczyć w domu i wykorzystać rowerki stacjonarne? Wyjaśniamy

Przed Tobą krótki, praktyczny poradnik pełen wskazówek dotyczących tego, jak skutecznie ćwiczyć w domu i jak wykorzystać rowerek stacjonarny. Sprawdź, co możesz zrobić, by trenować bez wychodzenia z domu!

Czy trening w domu ma w ogóle sens?

Wokół domowych treningów narosło wiele mitów, jakoby miały one być mizerną protezą właściwych ćwiczeń na siłowni czy hali sportowej. Jest to, rzecz jasna, nieprawda – odpowiednio zorganizowane ćwiczenia domowe przyniosą tak samo dobre efekty, jak te wykonywane w dedykowanych miejscach.

Rowerki stacjonarne są przykładem gadżetu, który zmienia Twój dom w mini-siłownię, wszak na takim właśnie sprzęcie również ćwiczy się w klubach fitness. Możesz także kupić inny sprzęt do ćwiczeń albo trenować z wykorzystaniem masy własnego ciała. Wystarczy zaopatrzyć się w gumy, hantelki czy inne mniejsze akcesoria wykorzystywane na siłowni.

Dobrze jest także stworzyć plan treningowy i się go trzymać. Małym minusem ćwiczeń w domu dla wielu osób jest spadająca motywacja – stwórz więc listę treningów i skrupulatnie jej przestrzegaj.

Rowerki stacjonarne – jak z nich korzystać?

Rowerki stacjonarne występują w wielu różnych wersjach, począwszy od klasycznych, pionowych, poprzez poziome, gdzie ćwiczy się w siedzącej pozycji z nogami skierowanymi do przodu, aż po rowerki spinningowe, czyli zaawansowane maszyny do szybkiej jazdy.

Wybierając rowerek stacjonarny, celuj w model z dużymi możliwościami regulacyjnymi – tak, aby można było dostosować wysokość siedziska, kierownicy, regulować opór i inne parametry, bo Twoja forma i preferencje mogą się z czasem zmieniać.

Na rowerku jeździj tak, jak na klasycznym rowerze, czyli zacznij od względnie spokojnej jazdy na krótkie dystanse, np. 10 kilometrów, aby następnie zwiększać opór, tempo i wydłużać dystans. Opór w rowerku imituje wjeżdżanie pod górę i wyższe przełożenia, więc z pewnością szybko odczujesz to w mięśniach!

Zobacz:  Robiłem 20 tysięcy kroków dziennie przez 50 dni - Oto co się stało!

Ogromnym plusem takiego sprzętu jest to, że możesz wykonywać ćwiczenia mimochodem, np. podczas oglądania seriali. Trenuj regularnie, ciągle zwiększając tempo i dystans, aby szybko odczuć pozytywne efekty takich ćwiczeń.

Jak łączyć rowerek z innymi ćwiczeniami?

Rowerek dobrze jest połączyć z szeregiem innych ćwiczeń, np. stretchingiem, który pozwoli Ci zwiększyć mobilność i zakres ruchu, dzięki czemu unikniesz naciągnięcia mięśni i ścięgien po intensywnej jeździe.

Rozciąganie, joga, pilates – wszystko to poprawi Twoją wytrzymałość, dzięki czemu będziesz jeździć dłużej, intensywniej i efektywniej. Polecamy monitorować swoje tętno – ćwiczenia w progu aerobowym gwarantują szybkie spalanie tłuszczu i budowanie kondycji, a w tętnie progowym wpływają na wytrzymałość i znoszenie intensywnego wysiłku.

Kieruj się opiniami w internecie, bo często dowiesz się z nich, jaki rowerek stacjonarny będzie dla Ciebie najlepszy. Trening w domu może być łatwy, przyjemny i efektywny – życzymy powodzenia i doskonałych osiągów w domowej siłowni!

Artykuł sponsorowany.

Share this article
Shareable URL
Prev Post

Porady dla osób planujących zakup nowej wędki

Next Post

Ubezpieczenie rowerów elektrycznych – specyfika polis ubezpieczeniowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Read next